Domov našich

Tipsport arena zažila viaceré krsty ohňom a ukázala, že je pripravená na veľké podujatia

Tipsport arena nie je iba domovským stánkom extraligového klubu HC ’05 Banská Bystrica, je to predovšetkým kultúrno-spoločenská hala s multifunkčným využitím. Okrem športových stretnutí môže byť počas celého roka dejiskom podujatí rôzneho charakteru, čo potvrdil aj veľkolepý krst ohňom v podobe novembrovej 90s THE SHOW.

Už počas leta bola Tipsport arena jedným zo športovísk pre Letný Európsky olympijský festival mládeže EYOF 2022, no tú pravú zaťažkávaciu skúšku zažila okrem zápasov najvyššej hokejovej súťaže, až pri podujatí 90s THE SHOW. Množstvo skvelých interpretov, ktorí boli súčasťou nezabudnuteľnej noci, zabávalo počas niekoľkých hodín tisícky návštevníkov. V ich tvárach nechýbala veľká spokojnosť a mnohí z nich si aj niekoľko dní po akcii pochvaľovali skvelú organizáciu a vynikajúcu atmosféru.

Okrem spomínaného EYOF-u a 90s THE SHOW zažila banskobystrická aréna aj podujatie DFN 8 – Boj o trón, galavečer bojových umení. Ľadová plocha sa tak zmenila na ďalšie kolbište, v prípade DFN na oktagonové a potvrdilo sa, že popularita bojových športov aj naďalej naberá na obrátkach. Okrem banskobystrických bojovníkov zaujalo aj neuveriteľne tvrdé KO z otočky, ktorým sa prezentoval Čech Vladimír Lengál, známy aj z organizácie Oktagon MMA. Po necelej minúte a pol poslal k zemi Tomáša Kuruca a Tipsport arena zažila nefalšované ohlušujúce emócie.

Skvelá atmosféra nepochybne pramení aj z jedinečnej multimediálnej LED kocky, ktorá svojim nápaditým vzhľadom nemá v slovenských končinách obdoby. Vďaka nej a rovnako aj vďaka desiatkam televíznych obrazoviek, umiestnených v zázemí štadióna pri bufetoch či v reštaurácii, neunikne žiadnemu z návštevníkov ani jeden dôležitý moment.

Ľudia nie len z Banskej Bystrice, ale aj zo širokého okolia tak na vlastnej koži pocítili atmosféru veľkých kultúrnych podujatí, ktorými organizátori vyslali signál, že Tipsport arena môže byť dejiskom akcií ambicióznych rozmerov. Potvrdilo sa, že mesto pod Urpínom tak má priestor, ktorý zvládne nápor veľkého množstva ľudí a zároveň dopraje návštevníkom komfort a množstvo možností vyžitia.

Tie sa však netýkajú iba samotných podujatí. Súčasťou “výbavy” Tipsport arény je aj „športovo ladená“ reštaurácia Sport Pub 05ka s kuchyňou plnou nielen tradičných, domácich jedlách ale aj rôznych chutných špecialít, moderný INN wellness, v ktorom sa dokonale zrelaxujete, hokejový fanshop s bohatým sortimentom s motívmi klubu HC ’05 Banská Bystrica pre fanúšikov všetkých vekových kategórií, brúsiareň hokejových korčúľ Top Brúsenie a rovnako tak je súčasťou modernej haly aj predajňa Bee Sport Shop, v rámci ktorej si športovci a hokejisti nájdu všetko potrebné pre výkon ich profesie.

Aj napriek kritike časti obyvateľstva, že viaceré fázy rekonštrukcie zimného štadióna pôsobia navonok nepremyslene a že ide o plytvanie verejných financií, dnes môžeme konštatovať, že vedenie mesta odviedlo pri kompletizovaní Tipsport arény skvelú prácu. Región stredného Slovenska dnes disponuje modernou halou, ktorá spĺňa aj tie najprísnejšie kritériá a parametre k organizovaniu veľkolepých podujatí.

Atypický, no jedinečný dizajn exteriérovej časti, skrášlené okolie pri aréne, vylepšená infraštruktúra a parkovanie, kvalitná vzduchotechnika a výnimočne dobrá technika v interiérových priestoroch dotvára pocit, že Tipsport arena má to najlepšie ešte len pred sebou.

Zdielať:

Kategória:

Pozri ďalšie články: