Domov našich

Kam chodia jesť banskobystrickí barani? Vychutnajte si tradičné jedlá v netradičnom prevedení priamo v banskobystrickej Tipsport aréne.

Tipsport aréna, domovský stánok HC ‘05 Banská Bystrica v sebe skrýva oveľa viac, než sa na prvý pohľad môže zdať. Nie je to totiž len klasický „zimák“ ale plnohodnotná aréna, ktorá svojim návštevníkom ponúka komplexný zážitok od možnosti zreklaxovať v INN Wellness, cez predajne Beesportfanshop banskobystrických baranov až po jediný športový pub v rámci Banskej Bystrice.

Práve o tom, čo všetko Sport Pub ‘05ka ponúka, ako sa popasovala s organizáciou podujatí pre tisícky návštevníkov či čo chystá pre svojich zákazníkov sme sa porozprávali s F&B manažérom Tipsport arény, Kristiánom Simonidesom.

Jedným z hlavných lákadiel Sport Pub ’05ky je určite jej netradičné umiestnenie, predsalen nachádzame sa priamo v domovskom stánku banskobystrických baranov. V čom sa ešte ’05ka odlišuje od tradičných reštaurácií a pubov v Banskej Bystrici?

Tak ako si správne poznamenal, sme pod jednou strechou s baranmi, čo vytvára jedinečnú, hokejovú atmosféru, ktorú neponúka žiaden iný podnik v meste. Pre fanúšikov, ale aj ostatných hostí, ktorí do nášho pubu zavítajú, je veľkým lákadlom obed s hokejistami HC 05, našimi pravidelnými zákazníkmi.

Hoci sídlime na „zimáku“ nie sme iba hokejoví nadšenci ale to svoje si tu nájdu všetci milovníci športu. Tí určite ocenia vysielanie športových prenosov na našich veľkoplošných obrazovkách (6), fajnšmekri zase domáce jedlá z vyberaných, lokálnych surovín, ale aj zahraničnú kuchyňu v netradičnom prevedení.

Priestory, v ktorých sa práve rozprávame prešli kompletnou rekonštrukciou a ponúkajú otvorený výhľad na brehu Hrona. Bonusom je určite aj jednoduché a bezplatné parkovanie priamo pred vstupom, čo ti aj v prípade krátkosti času umožňuje prísť, vychutnať si jedlo a bezproblémovo odísť.

’05ku si pod svoje krídla zobral prakticky so začiatkom hokejovej sezóny. Ako by si zhodnotil doterajší progres od tvojho nástupu, čo všetko sa vám v ’05ke podarilo?

Tak ako v športe aj vo vedení reštaurácie si každý progres vyžaduje čas a trpezlivosť. V prvom rade sme sa zamerali na denné menu, ktoré je pre našich hostí pripravené každý pracovný deň od 11:00-15:00. Od februára sme zaradili taktiež raňajkové menu, ktoré si naši zákazníci môžu dať od 8:30-10:30.

Samozrejme nemôžem zabudnúť ani na prípravu cateringu počas domácich zápasov baranov či firemné večierky, ktoré sme zaradili od decembra. Pomyselnou čerešničkou medzi na torte boli prípravy akcií ako DFN 8, Godzone, či samozrejme celá príprava gastra Grand Opening Tipsport arény – 90´s THE SHOW.

Ako si už načrtol, počas krátkeho obdobia sa v Tipsport aréne zorganizovalo hneď niekoľko podujatí, na ktoré prišli tisícky ľudí. Ako ste sa v ’05ke popasovali sa s takouto veľkou výzvou?

Samozrejme každá akcia si vyžaduje individuálny prístup, zameraný na konkrétne publikum, hostí, ktorí prídu. Iné to bolo napríklad v rámci Godzone, DFN, či 90s THE SHOW. Najväčšou výzvou ale určite bol Grand Opening. Keď však máš tím, ktorý ťahá za jeden koniec, víziu a nadšenie pre prácu, tak sa o to všetky výzvy stavajú jednoduchšími. Najmä ak k tomu pridáš pevné nervy a úsmev na tvár.

Sme preto veľmi radi, že hlavne najväčšia doterajšia skúška – 90s – sa zvládla na výbornú. Svedčia o tom aj pozitívne reakcie návštevníkov podujatia, ktorí ocenili pestrosť ponuky. Čo nás mimoriadne teší, a čo u veľkých akcií býva zvyčajne problém, ustriehli sme hlavne krátke čakacie doby v jednotlivých bufetoch a priamo v pube. Ale áno, po každej veľkej akcii si s radosťou odfúkneš, že je to úspešne za nami.

Okrem tradičného denného menu ’05ka ponúka aj catering, či možnosti zorganizovať večierky rôzneho zamerania. Čo všetko viete v rámci reštaurácie ponúknuť?

Ku každému jednému dopytu pristupujeme individuálne so snahou čo najviac vyhovieť požiadavkám klientov. Už zabehnutým štandardom sú večierky, oslavy, firemné akcie pre skupiny do 80 ľudí, ale aj externý catering, či možnosť riadenej degustácie.

Taktiež vnímame požiadavky zákazníkov a fanúšikov. Ako som už spomínal, rozbehli sme raňajkové menu a minulý piatok sme mali prvé spoločné sledovanie zápasu našich baranov, ktoré dopadlo mimoriadne úspešne (a navyše sme zápas aj vyhrali, čo bolo peknou čerečničkou.) Najhorúcejšou novinkou je ale možnosť objednať si obed kuriérom priamo cez platformu bistro.sk.

Aké sú plány do budúcnosti, aká je tvoja vízia v rámci Sport Pub ’05ky?

Bystrici chýba klasický športový pub s dobrým pivom a kvalitným jedlom. Hokejové ale aj futbalové či iné športové prenosy by mali byť jeho pevnou súčasťou a pub by sme chceli preto otvoriť aj vo večerných hodinách. Okrem sledovania vybraných vonkajších zápasov HC ‘05 budeme napríklad v utorok, 21.2 hostiť VAR podcast, počas ktoré si naši zákazníci budú môcť vychutnať šláger Ligy majstrov medzi Liverpoolskym FC a Realom Madrid.

Chceli by sme postupne otvoriť pub aj cez víkendy a počas juniorských a dorasteneckých zápasov našich hokejových nádejí. Do letnej sezóny tiež určite plánujeme zaradiť grilovačky.

Na záver som si aj ja nechal jednu čerešničku. Keby si mal povedať tri hlavné dôvody, prečo by sa mali prísť zákazníci najesť do Sport Pub ‘05ky, aké by to boli?

Je určite náročné vybrať len tri. Ale ak musím, tak určite tradičné jedlo z kvalitných, lokálnych surovín, nezameniteľná hokejová atmosféra Tipsport arény s výhľadom na Hron a pre zaneprázdnených zákazníkov pohodlné a jednoduché parkovanie.

Zdielať:

Kategória:

Pozri ďalšie články: